myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

jak się ubrać na rozmowę o pracę
Uroda

Jak się ubrać na rozmowę o pracę, by wyglądać profesjonalnie?

Rozmowa o pracę to bardzo ważny moment w karierze. Warto zadbać, by być przygotowanym w najdrobniejszych szczegółach. Strój jest wizytówką każdego z nas. Jak się ubrać na rozmowę o pracę, by wyglądać elegancko i profesjonalnie?

Żelazne zasady

Zastanawiając się jak się ubrać na rozmowę o pracę należy pamiętać o dostosowaniu stroju do temperatur panujących na zewnątrz.

Latem nie jest łatwo dobrać odpowiedni strój. Wysokie temperatury nie uprawniają do zakładania bluzek z głębokim dekoltem, prześwitujących tkanin, krótkich spódnic czy zwiewnych, kobiecych sukienek.

Wybierając się na rozmowę o prace warto założyć strój z bluzką koszulową w roli głównej. Koniecznie należy zadbać, by materiał był przewiewny, co pozwoli zapobiec nieestetycznym plamom potu pod pachami.

Bluzka powinna być w stonowanych kolorach. Błękitna, biała czy pastelowa koszula będzie wyglądała elegancko i profesjonalnie. Należy unikać koszul w kwiatowe wzory, z głębokim dekoltem czy na ramiączkach.

Koszulową bluzkę warto połączyć z cygaretkami lub spódnicą ołówkową. Trzeba pamiętać, że wybierając spódnicę można sobie wyłącznie pozwolić na egzemplarze, które nie są za krótkie. Idealna długość to około 5 cm przed kolanem. Wbrew pozorom spódnice maxi również nie są mile widziane na rozmowie o pracę.

Uzupełnieniem stylizacji może być delikatny żakiet. W biurach często jest włączona klimatyzacja, co powoduje, że na pewno nie będzie żadnej z pań za gorąco. Nie można również zapomnieć o rajstopach. Gołe nogi są nie do przyjęcia w wielu firmach. Konieczne są buty z zakrytą piętą oraz palcami. Sandały są nieeleganckie.

Wykończenie stylizacji

Planując jak się ubrać na rozmowę o pracę nie można zapomnieć o wykończeniu stylizacji. Dodatki są niezmiernie ważne.

Bardzo ważnym elementem stylizacji jest makijaż. Należy pamiętać, że idealny makijaż podkreśla zalety a tuszuje niedoskonałości urody. Warto zadbać, by był subtelny i delikatny. Podkreślenie oka oraz ust błyszczykiem jest wystarczające. Mocny makijaż to nie najlepszy pomysł.

Biżuteria to kolejny, bardzo znaczący element stylizacji. Kolczyki powinny być delikatne i niewielkie. Warto postawić na wkrętki, które znajdują się blisko uszu. Z długich kolczyków należy zrezygnować.

Wybierając łańcuszek również należy zrezygnować z długich i wyrazistych modeli. Delikatny łańcuszek z niewielką zawieszką będzie wystarczający. Do zestawu można dołączyć bransoletkę, ale nie jest ona konieczna.

Strój to nasza wizytówka. Bardzo ważne jest dopasowanie ubrania do stanowiska, na które aplikujemy. Minimalizm to dobre rozwiązanie. Stonowana elegancja zawsze jest mile widziana.