myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

leki trawienie
Zdrowie

Leki na trawienie

 Od sprawnego układu pokarmowego zależy wiele rzeczy. Warto pamiętać, że jedzenie powinno być nie tylko smaczne, musi dostarczać organizmowi niezbędnych do życia substancji odżywczych. Możliwość przetworzenia tego, co znajdzie się w brzuchu po jedzeniu, przerobienia tego na witaminy, minerały, to ważna zdolność, istotne jest, żeby każdego dnia wspierać organizm w tym procesie. Naturalne leki na trawienie mogą znaleźć się w codziennej diecie, często są produkowane z ziół, między innymi z mięty pieprzowej, pokrzywy, rumianku, nagietka czy mniszka lekarskiego.

Co kupić na trawienie, czyli dobrze działające preparaty i leki wspierające trawienie

 Nierzadko można znaleźć podział preparatów na trawienie na te, które pomagają lepiej działać żołądkowi, wątrobie i trzustce oraz jelitom. Trawienie to skomplikowany proces, w którym biorą udział różne organy wewnętrzne, jeśli jeden z takich odcinków układu pokarmowego nie działa prawidłowo, brakuje mu odpowiednich warunków, wówczas, cały proces jest zaburzony, można zauważyć bóle brzucha, problemy z wypróżnianiem, gorsze samopoczucie, a także nieprawidłowe działanie układu odpornościowego. Leki na trawienie https://gemini.pl/kategoria/zdrowie/uklad-pokarmowy/niestrawnosc, które zawsze warto mieć pod ręką to między innymi te, które mają w swoim składzie:

  • ekstrakt z liści karczocha,
  • olejek z mięty pieprzowej,
  • ekstrakt z liści rozmarynu,
  • wyciąg z ostropestu plamistego,
  • ekstrakt z korzenia cykorii, 
  • wyciąg z kwiatu rumianku,
  • wyciąg z owocu kminku,
  • wyciąg z liści melisy,
  • wyciąg z korzenia lukrecji.

Te przykładowe roślinne komponenty są często spotykane w lekach na trawienie, ich zadaniem jest pozytywnie wpłynąć na cały układ trawienie, pobudzić żołądek do bardziej efektywnej pracy, wpłynąć na trzustkę, oczyścić wątrobę. Takie preparaty można znaleźć w różnych formach, nie tylko jako tabletki do połknięcia, ale także do ssania, w formie płynów do rozpuszczania w wodzie.

Leki na trawienie najlepsze w okresie świątecznym

 Święta to często trudny czas dla układu pokarmowego, większość potraw jest ciężkich, tłustych, smażonych na olejach, je się także dużo słodyczy, co również nie pozostaje obojętne na działanie organów odpowiedzialnych za trawienie. Gdy nie uda się zapobiec przejedzeniu, trzeba pomóc żołądkowi w lepszym trawieniu. W czasie świąt nierzadko pojawia się niestrawność, która tak szybko nie chce przejść, leki na trawienie, pomagające pozbyć się uczucia sytości to między innymi te zawierając substancje pobudzające enzymy trawienne do wzmożonej pracy czy wydzielanie żółci. Dzięki nim można ochronić się przed negatywnymi konsekwencjami przejedzenia, nie dopuścić do pojawienia się na przykład zapalenia woreczka żółciowego, zapalenia trzustki. Wciąż popularnymi i mało drastycznymi sposobami na pomóc w trawieniu jest herbata ziołowa czy lek w postaci kropli. Herbatki często produkowane są z mięty, rumianku, majeranku, kopru, szałwii, zaparzone prawidłowo mogą stanowić idealny dodatek do świątecznego posiłku.

Materiał zewnętrzny