myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

chipsy owocowe
Dieta

Czym zastąpić niezdrowe przekąski? Chipsami owocowymi!

Po batoniki, chrupki czy żelki sięgamy niemalże każdego dnia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to najzdrowszy wybór, jednak z drugiej strony nie wiemy, czym właściwie można by je zastąpić. Z pomocą przychodzą nam chipsy owocowe, dzięki którym nasza dieta stanie się o wiele zdrowsza i bogatsza w składniki odżywcze.

Problem niezdrowych przekąsek

Z problemem niezdrowych, mało wartościowych przekąsek boryka się niemal każdy. Chętnie sięgamy bowiem po batoniki, chipsy czy innego rodzaju produkty, którą są powszechnie dostępne, lecz nie dostarczają naszemu organizmowi zbyt wielu składników odżywczych. Są za to źródłem tak zwanych pustych kalorii, z którymi staramy się walczyć. Z pomocą przychodzą chipsy owocowe, które są nie tylko pyszne, ale również dostarczają naszemu organizmowi błonnik pokarmowy oraz wiele cennych składników odżywczych. Po chipsy owocowe możemy sięgnąć w każdym momencie – gdy jesteśmy w pracy, będąc w podróży czy odpoczywając w domu. Sprzedawane są one w niewielkich torebkach, dzięki czemu jedna porcja chipsów owocowych może zastąpić drugie śniadanie czy podwieczorek.

Chipsy dla dzieci

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieci nie powinny jeść chipsów. Możemy jednak zaproponować im chipsy owocowe, które staną się towarzyszem każdego spaceru, wycieczki czy pikniku. Dzięki chipsom owocowym dziecko zje smaczną, ale również pełnowartościową przekąskę. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Jeśli od początku będziemy proponować im zwykłe chipsy, a nawet chrupki kukurydziane, to nawyk spożywania ich pozostanie z nimi na długie lata. O wiele lepiej jest ubogacać dietę niemal od samego początku. Z pogryzieniem chipsów owocowych doskonale poradzi sobie nawet małe dziecko, choć w razie potrzeby możemy też rozdrobnić je na mniejsze kawałeczki, idealne dla dziecięcych rączek.

Alternatywa dla świeżych owoców

Dietetycy radzą, aby spożywać świeże warzywa i owoce 5 razy dziennie. Jedną porcję możemy z powodzeniem zastąpić chipsami owocowymi, które będą doskonałą alternatywą szczególnie w sezonie zimowym, gdy nie mamy dostępu do smacznych owoców, a pozostają nam jedynie cytrusy i jabłka. Chipsy owocowe pomogą nam przełamać monotonię codziennej diety, z którą boryka się wielu z nas, w efekcie czego sięgamy po niezdrowe przekąski. Paczkę chipsów zawsze warto mieć przy sobie, aby zaspokoić głód, a także ochotę na coś słodkiego. Wystarczy popić owoce wodą lub herbatą i smaczna, pełnowartościowa przekąska gotowa!