myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

jak dbać o skórę twarzy
Uroda

Wiatr, chłód i maseczka, czyli jak dbać o skórę twarzy jesienią

Jesień jest dość trudną porą dla twojej skóry. Po lecie jest osłabiona, a jednocześnie narażona na częste zmiany pogody. A do tego ta przeklęta maseczka! Jak radzić sobie z jesienną pogodą i wyjść z tego z twarzą?

Nie zapominaj o nawilżeniu

Jesień to czas, w którym rozpoczyna się sezon grzewczy. W biurach z kolei prawdopodobnie nadal masz do czynienia z klimatyzacją, a zatem także z suchym powietrzem. Do tego, gdy tylko wychodzisz na zewnątrz, atakuje cię zimny wiatr, a może nawet deszcz. To wszystko sprawia, że skóra aż krzyczy o pomoc. Czego potrzebuje najbardziej? Oczywiście nawilżenia! Zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Nie zapominaj o piciu wody – tak, jesienią także jest to istotne. Zadbaj również o odpowiednią pielęgnację. Korzystaj z nawilżających kremów na dzień i odżywczych kremów na noc. Doskonałym sposobem na szybkie nawilżenie skóry są maseczki na twarz. Korzystaj z nich co najmniej raz w tygodniu.

Regeneruj!

Skóra po lecie wymaga naprawdę specjalnego traktowania. Jest zmęczona, spalona słońcem i oczywiście sucha. Nawilżanie to jeden ze sposobów na pomoc skórze. Nie możesz jednak zapomnieć o regeneracji. Dzięki zabiegom regeneracyjnym skóra będzie w stanie odbudować się i przygotować na ciężką zimę. Jak to zrobić? Korzystaj z kosmetyków, które zawierają antyoksydanty – na przykład witaminę E czy witaminę C. Do tego nie bagatelizuj wieczornej pielęgnacji i korzystaj z gęstych, odżywczych kremów na noc, które pozwalają skórze odpocząć po całym dniu. Dzięki temu naskórek będzie w stanie chronić się przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Złuszczaj naskórek

Peeling może okazać się zbawienny dla twojej skóry jesienią. Dlaczego? Ponieważ odpowiednio wykonane złuszczanie naskórka powoduje szybszą regenerację skóry. Dodatkowo wspiera wchłanianie się wszystkich korzystnych składników, które znajdują się w kremach czy serach. Korzystaj z peelingów raz w tygodniu. Wybierz do tego kosmetyki, które sprawdzą się przy twoim typie cery – możesz sięgać po peelingi gruboziarniste, drobnoziarniste bądź też enzymatyczne.

Demakijaż to ważna rzecz

Jeśli chcesz zadbać o skórę jesienią, nie zapomnij o demakijażu. Korzystaj przy tym z odpowiednich kosmetyków – delikatnych, nawilżających, bez alkoholu. Zmyj dokładnie wszystkie elementy makijażu: podkład, rozświetlacz do twarzy, mascarę, by nic nie zostało na naskórku. Dzięki temu skóra będzie gotowa do dalszych procesów pielęgnacyjnych.

Pamiętaj, że jesień to ciężka pora roku dla twojej cery. Nie zaniedbuj zatem pielęgnacji i nie staraj się iść na skróty. Skóra podziękuje ci za to szybciej, niż myślisz.