myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

Airtrack - właściwości
Sport

Airtrack – właściwości, zastosowanie i zalety

Coraz więcej osób interesuje się sportem, gimnastyką i sprzętami, które ułatwiają wykonywanie różnych ćwiczeń. W ostatnim czasie rośnie popularność dmuchanych mat do ćwiczeń airtrack. Ten sprzęt gimnastyczny jest wykorzystywany przy różnych rodzajach treningu przede wszystkim, dlatego że można go używać na wiele sposobów. Airtrack spełnia kilka funkcji i stąd jest tak ciekawym wyposażeniem.

Do czego służy airtrack?

Airtrack z e-sklepu https://airtracks.pl/ to nic innego jak dmuchana mata, którą wykorzystuje się przy okazji różnych ćwiczeń – zarówno na sali gimnastycznej, jak i w domu. Sprzęt ten może być traktowany, jako trampolina, na której można się wyskakać, porobić salta, przewroty. Bardzo często airtrack służy też jako materac zeskokowy. Dzięki temu osoby trenujące gimnastykę na różnego typu przyrządach mają zapewnioną amortyzację i bezpieczeństwo. Dmuchana mata, jaką jest airtrack, tworzy tak zwaną ścieżkę akrobatyczną. Jak widać sprzęt ten, ma wiele zastosowań, jest łatwy w przenoszeniu, co sprawia, że jest bardzo praktyczny i wygodny.

Airtrack – mobilny sprzęt do ćwiczeń

Ta powietrzna mata to sprzęt, który można zabrać wszędzie, co pozwala na robienie treningów w niemal każdym dostępnym miejscu. Airtrack jest łatwy do przewożenia nawet w samochodzie osobowym. To, że można go w prosty sposób zapakować, a potem rozłożyć wpływa na wygodę jego użytkowania. Oprócz tego air track ma często uchwyty, co ułatwia przenoszenie go z miejsca na miejsce, bez zbędnego wysiłku i problemu.

Właściwości mat dmuchanych

Najważniejszą cechą tego typu sprzętu jest jego mobilność, o czym już wcześniej było wspomniane. Drugą ważną rzeczą jest to, że materace dmuchane można dostosowywać do danego rodzaju ćwiczeń lub treningu. Na rynku dostępnych jest wiele typów airtacków. Jedne są grube, inne cienki, wszystko zależy od tego, jak bardzo są napompowane i jakie ciśnienie mają w środku. Jeśli, więc zależy nam na macie bezpiecznej do lądowania, to zdecydowanie sprawdzi się tu materac miękki. Natomiast do ćwiczeń bardziej wyczynowych i akrobatycznych najlepszy będzie airtrack twardy i sprężysty. Często takie dmuchane maty są bardzo długie i tworzą tak zwaną ścieżkę akrobatyczną. Są one coraz bardziej popularne, ze względu na to, że łatwo je przewozić z jednej sali treningowej na drugą. Mimo że mogą mieć one nawet 15 m długości, to po spuszczeniu powietrza i ich złożeniu zajmują niewiele miejsca i spokojnie zmieszczą się do auta.

Zalety mat typu airtrack

Atutem mat dmuchanych airtrack jest ich sprężysta powierzchnia, dzięki, której możemy wykonywać różne ćwiczenia. Mogą to być proste treningi i elementy akrobatyczne oraz bardziej zaawansowane. Wszystko zależy od umiejętności danej osoby. Na pewno w obu przypadkach materac dmuchany do ćwiczeń zapewni wygodę i bezpieczeństwo. Kolejny plus tego produktu to łatwa obsługa i dostosowanie do potrzeb użytkownika. W prosty sposób możemy sprawić, żeby airtrack był bardziej sprężysty i twardszy. Nie można również zapomnieć o zalecie tego sprzętu, jeśli chodzi o mobilność. Tak naprawdę możemy go zabrać wszędzie, bo nie wymaga dużo miejsca, żeby go spakować i przewieźć. Jego niewątpliwym plusem jest kompatybilność z innymi produktami, a wszystko to za sprawą rzepów, które są odpowiednie do łączenia poszczególnych mat i tworzenia ścieżki. Na rynku znaleźć można wiele różnych materacy dmuchanych typu airtrack. Mają one rozmaite wymiary, długości, kolory. Każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie, co spełni wszystkie jego oczekiwania i pozwoli na ćwiczenia w domu bądź na sali gimnastycznej.