myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

Wegańska dieta w ciąży
Dieta

Wegańska dieta w ciąży – jak zadbać o zdrowie?

Dieta wegańska jest na liście dość kontrowersyjnych tematów, szczególnie w kontekście ciąży. Czy wykluczając z diety wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, można zapewnić sobie i rozwijającemu się płodowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych?

Dieta wegańska w ciąży – czy jest wskazana?

W przypadku prawidłowo zbilansowanej, różnorodnej diety wegańskiej nie ma większych przeciwwskazań zdrowotnych, by ją kontynuować, gdy zajdzie się w ciążę. Zawsze jednak warto skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym lub wybrać się do dietetyka. W przypadku diety wykluczającej produkty odzwierzęce, problematyczne dla przyszłej mamy może być zapewnienie odpowiedniej podaży: białka, witaminy B12, żelaza i kwasu foliowego.

Najlepszym wyborem, poza oczywistym dbaniem o to, by na co dzień spożywać różnorodne, pełnowartościowe posiłki, jest suplementacja, którą zapewne zaleci również lekarz. Witamina B12, żelazo i kwas foliowy w tabletkach to bardzo powszechne rozwiązanie, które pozwala uniknąć kłopotów z rozwojem wad cewy nerwowej u płodu. Odżywka białkowa dla kobiet w proszku to z kolei sposób na zapewnienie sobie prawidłowej podaży aminokwasów egzogennych ze źródła w 100% roślinnego.

Odżywka białkowa dla kobiet – czy można ją stosować w czasie ciąży?

Kobiety aktywne fizycznie powinny dostarczać sobie zwiększonej ilości białka pochodzącego z wartościowych źródeł. Produkty, które można kupić na slimmenatural.com to produkty opracowane specjalnie z myślą o intensywnych treningach, pozwalające zregenerować mięśnie, wspomóc metabolizm oraz dostarczyć materiału budulcowego do rozwoju tkanki mięśniowej.

Białko wegańskie bez soi można jednak stosować również w przypadku kobiet ciężarnych, oczywiście, jeśli nie ma przeciwwskazań do spożywania któregokolwiek ze składników wymienionych w składzie na etykiecie, z uwagi na alergie czy nietolerancje. Odżywka białkowa dla kobiet w postaci proszku to produkt 100% roślinny, bazujących głównie na białkach grochu, a zatem pozbawiony soi, która jest jednym z częstszych alergenów. W odżywce tej nie ma żadnych odzwierzęcych składników, dlatego z powodzeniem można spożywać ją w ciąży, w czasie karmienia piersią oraz w przypadku intensywnych treningów kobiet niebędących w ciąży, z uwagi na jej wysoką wartość odżywczą w diecie wegańskiej.

Dlaczego warto sięgnąć po odżywki białkowe dla kobiet?

Weganki, które zachodzą w ciążę, nie muszą rezygnować ze swojej diety. Ważne jest jednak, aby zadbały o właściwą podaż białka niezbędnego dla rozwoju płodu, a także witamin i minerałów, dzięki którym ciąża może rozwijać się prawidłowo. Odżywki białkowe dla kobiet mogą być rozwiązaniem, które pomaga łączyć styl życia z obecnym stanem fizjologicznym, jakim jest ciąża.

Bardzo trudno jest zbilansować dietę wegańską, dostarczając odpowiedniej ilości białka sobie i dziecku, bazując jedynie na tradycyjnych pokarmach. Właśnie dlatego warto sięgnąć po dobrej jakości białko wegańskie bez soi, które pomoże uzupełnić dietę, a przy okazji nasyci, zapobiegając niekontrolowanemu podjadaniu i tyciu, co jest częstym problemem pań w ciąży.

Artykuł sponsorowany