myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

dieta na płaski brzuch
Dieta

Jaka dieta na płaski brzuch jest najlepsza?

Każdy marzy o pięknej sylwetce i ładnie wyrzeźbionych mięśniach. Zarówno kobiety jak i mężczyźni chcą wyglądać dobrze i podobać się płci przeciwnej. Jednym z problemów, z jakimi boryka się większość to zadbanie o płaski brzuch. Jest to pięta achillesowa wielu osób, a w szczególności tych, które przekroczyły magiczną granicę 40 lat. Jak zadbać o sylwetkę i płaski brzuch? Czy ćwiczenia pomogą, a może dieta?

Co zrobić, aby mieć płaski brzuch?

Płaski brzuch, na którym widać zarys mięśni to marzenie nie jednej osoby. Ale nie jest to proste zadanie. Przede wszystkim należy wiedzieć, że ważne są nie tylko ćwiczenia, ale także dieta na płaski brzuch. Jedno bez drugiego nie istnieje. Jeśli będziesz regularnie ćwiczyć, ale nie zmienisz swoich nawyków żywieniowych, to nie osiągniesz zamierzonego efektu. I odwrotnie. Jeśli będziesz stosować dietę na płaski brzuch, ale nie będziesz ćwiczyć, to także niewiele wskórasz. Obie czynności powinny być stosowane razem i oczywiście regularnie.

Jakie produkty wyeliminować z diety, aby mieć płaski brzuch?

Przede wszystkim należałoby się pozbyć słodyczy i cukru. Są to produkty, które zawierają puste kalorie, a puste kalorie powodują, że tłuszcz odkłada się szczególnie na boczkach oraz brzuchu. Koleją rzeczą jest rezygnacja z napojów gazowanych oraz alkoholu. Oczywiście piwo powinno zniknąć na dobre z menu, ponieważ każdy wie, że od piwa rośnie brzuch. Należy także unikać produktów tłustych i smażonych na głębokim oleju. Węglowodany powinny być spożywane w minimalnych ilościach, a zastąpić je możesz warzywami i owocami.

Czy istnieje idealna dieta na płaski brzuch?

Idealna dieta istnieje, jeśli będzie połączona z regularnymi ćwiczeniami. Dieta powinna opierać się na kilku zasadach. Produkty, które powinny być wyeliminowane zostały już podane. Kolejną rzeczą jest regularne spożywanie posiłków. Ważne jest, aby nie podjadać. Nie można także objadać się. Każdy posiłek powinien być wielkości pięści człowieka. Większa ilość powoduje rozciągnięcie żołądka. Ostatni posiłek powinien być zjedzony najpóźniej 2 godziny przed snem. W trakcie posiłków nie pij nic. W ciągu doby powinno wypijać się minimum 1,5 litra. wody, a jeśli trenujesz to ta ilość powinna być jeszcze większa.

Kiedy można zobaczyć efekty stosowania diety?

Jeśli będziesz ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu po minimum 20 minut i stosować dietę, to pierwsze efekty powinny pojawić się już po około dwóch tygodniach. Wszystko zależy od metabolizmu, wieku oraz kondycji i predyspozycji. Konsekwencja w działaniu przyniesie spektakularne wyniki już po 3 miesiącach.