myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

jakie ćwiczenia na brzuch
Sport

Jak w prosty sposób zbudować mięśnie brzucha?

Płaski i atrakcyjny brzuch jest marzeniem wielu osób. Aczkolwiek nie jest to takie trudne, jak może się wydawać. Nie musimy ograniczać się do restrykcyjnych diet, aby zbudować mięśnie brzucha. Najważniejszym krokiem jest zrozumienie, czym jest deficyt kaloryczny i odpowiedni trening.

Czym jest deficyt kaloryczny?

Najprościej mówiąc, deficyt kaloryczny to stan, w którym organizm spala więcej kalorii, niż przyjmuje z pożywienia. Organizm musi wtedy czerpać energię z ”zapasowej” tkanki tłuszczowej. Utrzymanie przez pewien czas deficytu kalorycznego jest podstawą odchudzania. Aczkolwiek, aby nie zaszkodzić sobie, to musimy odpowiednio go wyliczyć.

Najlepszą formą jest znalezienie kalkulatora, który za nas to wyliczy i odjąć od tej wartości 300 kalorii. Następnie obserwujemy nasze ciało, jeśli nie widzimy żadnych zmian w lustrze lub centymetrach, to prawdopodobnie nie byliśmy w deficycie. Możemy spróbować dodać aktywność fizyczną w postaci spaceru lub roweru albo odjąć kolejne 100 kalorii. Warto, a nawet trzeba wyrobić nawyk uprawniania różnego rodzaju aktywności.

Odpowiedni trening mięśni brzucha

Jakie ćwiczenia na brzuch wybrać, aby zbudować ładne, elastyczne i atrakcyjne mięśnie? Zajmijmy się budową. Brzuch dzieli się, na cztery części, jest to między innymi: mięsień prosty, mięsień skośny zewnętrzny, mięsień skośny wewnętrzny oraz mięsień poprzeczny brzucha. Każdy z nich pełni określoną funkcję w naszym organizmie i zapewnia stabilność.

Rodzaje ćwiczeń na brzuch

Ćwiczeniem numer jeden jest plank lub w polskim tłumaczeniu ”deska”. Polega ono na utrzymaniu ciała w jednej, prostej linii przez określoną ilość czasu. W tym ćwiczeniu trudno będzie Ci utrzymać prawidłową pozycję zaledwie przez kilkanaście sekund.

Następnym ćwiczeniem jest ”Świeca”. Musimy się położyć na plecach i położeniu rąk wzdłuż ciała. Nogi muszą być złączone razem. Następnie należy powoli unosić nogi oraz biodra, tak aby uzyskać tzw. świecę. W takiej pozycji musimy wytrzymać jak najdłużej.

Trzecim rodzajem treningu są niezastąpione ”nożyce”. Musimy się położyć na plecach. Następnie ręce połóż wzdłuż ciała. Możesz dłonie położyć pod pośladki, aby uniknąć ”pomagania” sobie w trakcie ćwiczenia.

Czy ćwiczenia na brzuch trzeba robić codziennie?

Nie, nie można robić codziennie. Nasz organizm też musi odpocząć i się zregenerować. Trening powinniśmy robić dwa lub trzy razy w tygodniu. Jeśli jesteśmy początkującymi warto zgłosić się do trenera, który nam pomoże. Oszczędzimy sporo czasu i nerwów.