myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

krem do twarzy dla mężczyzn
Zakupy

Jaki krem do twarzy dla mężczyzn wybrać?

Mężczyźni podobnie jak kobiety powinni codziennie stosować krem do twarzy. Ich skóra jest tak samo narażona na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, jak skóra kobiet. Oczywiście kobiety zazwyczaj się malują i to powoduje czasami podrażnienia lub przesusza naskórek. Panowie natomiast się golą, co także bardzo często prowadzi do licznych podrażnień. Dlatego w każdym wieku mężczyźni powinni dbać o swoją cerę.

Jaki krem do twarzy dla mężczyzn wybrać?

Jeśli szukasz odpowiedniego kremu, a kompletnie się na tym nie znasz, to zapoznaj się z tymi informacjami. Krem powinien być dobrany do rodzaju skóry. Jeśli Twoja cera jest przesuszona, to wybierz krem nawilżający. Jeśli masz wrażliwą skórę, to wybierz taki rodzaj, kremu, który działa kojąco i łagodząco. Oczywiście krem powinien być także dobrany pod względem wieku. Ale to już nie jest problem, ponieważ niektóre marki oferują kremy 20+, 30+, 40+, itd. Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie. Musisz zwrócić także uwagę na skład kremu i sprawdzić, czy nie ma w sobie jakiegoś składnika, na który jesteś uczulony. Jeśli nadal nie wiesz, jaki krem będzie dla Ciebie idealny, to możesz udać się do kosmetyczki, która przeprowadzi analizę Twojej skóry i dobierze odpowiedni produkt do Twojej cery.

Co oprócz kremu powinien stosować mężczyzna na twarz?

Krem do twarzy to jedno, ale warto także posiadać kosmetyki po goleniu. Może to być odpowiedni krem, balsam lub woda, która będzie łagodziła podrażnienia i sprawi, że skóra nie będzie czerwona ani piekąca. Również dobrym kosmetykiem jest krem pod oczy. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i wrażliwa, przez co bardzo szybko pojawiają się na niej zmarszczki. Dlatego warto zaopatrzyć się także w krem pod oczy – oczywiście dobrze dopasowany do wieku i potrzeb.

Czy krem do twarzy dla mężczyzn powinien być stosowany codziennie?

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra zachowała swoją elastyczność i wyglądała zdrowo to powinieneś stosować krem dwa razy dziennie. Rano po przebudzeniu po porannej toalecie oraz wieczorem po kąpieli przed pójściem spać. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę i podatną na podrażnienia, to wybierz krem na dzień i na noc. Krem na noc sprawi, że skóra podczas snu się zregeneruje i będzie świeża. Krem na dzień natomiast będzie chronić przez zanieczyszczeniami i bakteriami.

Co jeszcze mężczyźni powinni stosować oprócz kremu do twarzy?

Dbanie o skórę twarzy to jedno, ale pozostałe części ciała także powinny być regularnie balsamowane. Ważne jest też robienie przynajmniej raz w tygodniu peelingu całego ciała, aby usunąć martwy naskórek. Raz na jakiś czas możesz także wykonać manicure i pedicure, aby zadbać o także o wizualną stronę swoich dłoni i stóp.