myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

dieta ketogeniczna zasady
Dieta

Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna już od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem i to nie tylko wśród osób, które chcą utracić nadmiar kilogramów. Ta dieta bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm i dla wielu osób stała się codziennością. Jeżeli jeszcze nie próbowałeś tej diety, to z całą pewnością warto więcej dowiedzieć się na jej temat.

Dlaczego dieta ketogeniczna jest tak popularna?

Dieta ketogeniczna to zdrowy sposób odżywiania, który pozwala nie tylko schudnąć, ale również pomaga w walce z niektórymi chorobami. Dzięki diecie ketogenicznej możesz poradzić sobie z nadciśnieniem lub cukrzycą. Jest to również bardzo prosty sposób odżywiania, który pozwala nam jeść wiele produktów zakazanych w innych dietach. Można uznać, że to właśnie proste dieta ketogeniczna zasady przyczyniły się do popularności tego sposobu odżywiania. Oczywiście wiele osób zachwala również efekty tej diety, które czasami są naprawdę niesamowite.

Jakie są zasady diety ketogenicznej?

Główną zasadą tego sposobu odżywiania jest spożywaniu tłuszczu. Według tej diety należy jeść tłuszcz, żeby spalić tłuszcz. Oczywiście dla wielu osób wydaje się to kontrowersyjne, ale mnóstwo osób potwierdziło już skuteczność stosowania takiej zasady.

Podczas stosowania tej diety zwiększamy ilość tłuszczu w posiłkach i jednocześnie zmniejszamy ilość spożywanych węglowodanów. Na początku może to się wydawać trudne, ale po pewnym czasie przekonamy się, że przygotowywanie posiłków jest bardzo proste.

Zmniejszenie ilości węglowodanów mobilizuje organizm do tego, żeby korzystać z zapasu tłuszczu. Właśnie dzięki temu tracimy nadmiar kilogramów. Musimy jednak pamiętać, że nie jest to dieta dla wszystkich i dlatego przed jej rozpoczęciem warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

Czy dieta ketogeniczna jest bezpieczna?

W codziennej diecie większości ludzi węglowodany stanowią 50%. Dieta ketogeniczna zakłada spożywanie posiłków, w których ok. 80% to tłuszcze, a tylko ok. 20% to węglowodany. Właśnie z tego powodu w organizmie dochodzi do ketozy, czyli rozpadu tłuszczu.

Jeżeli chcemy mieć stuprocentową pewność, że ten sposób odżywiania będzie dla nas odpowiedni, to przed rozpoczęciem diety powinniśmy wykonać badania oraz skonsultować je ze specjalistą. Należy wykonać ogólne badanie moczu, morfologię krwi oraz poziom glukozy. Na podstawie specjalista żywieniowy powie nam czy dieta będzie dla nas dobra oraz podpowie nam w jaki sposób komponować posiłki, żeby bezpiecznie i skutecznie stracić nadmiar kilogramów.