myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

modelowanie twarzy
Uroda

Na czym polega modelowanie twarzy?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że kwas hialuronowy zaliczany jest do najbardziej popularnych substancji, które są wykorzystywane w medycynie estetycznej. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak przebiega wolumetria, czyli modelowanie twarzy bez użycia skalpela.

Czym dokładnie jest wolumetria twarzy?

Jest to przede wszystkim świetny sposób na zdecydowaną poprawę wyglądu bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych operacji. W najprostszym możliwym ujęciu polega na podaniu kwasu hialuronowego bezpośrednio w konkretne partie twarzy. Można zdecydować się na poprawę kształtu nosa, brody czy ujędrnienie skóry. Zabieg jest zdecydowanie prostszy, niż mogłoby się wydawać. Lekarz po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego masuje określony obszar twarzy we właściwy sposób. W ten sposób możliwe jest jego odpowiednie ukształtowanie.

Dla kogo przeznaczony jest omawiany zabieg?

Należy mieć świadomość, że z wolumetrii nie korzystają tylko osoby dojrzałe i starsze. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z problemem zmarszczek czy jędrności skóry zmagają się również osoby młode. Oznacza to tym samym, że wolumetria może być wykonywana bez względu na wiek.

Rekomendowana jest ona w przypadku braku jędrności cery, a także w celu poprawienia owalu i rysów twarzy. Można zaobserwować, że z zabiegu z roku na rok coraz częściej korzysta się w celu redukcji widocznych zwiotczeń, nierówności i bruzd. Ponadto bardzo często panie decydują się na zabieg, by wypełnić zbyt szczupłą twarz.

Czy wolumetria twarzy może się nie udać?

Warto wiedzieć, że omawiany zabieg nie wiąże się praktycznie z żadnymi powikłaniami. Musi oczywiście zostać przeprowadzony przez specjalistę. Godny uwagi jest fakt, że lekarz przed wykonaniem zabiegu bardzo dokładnie omówi z pacjentem przewidywane efekty. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wolumetrie można bez żadnego problemu wykonać praktycznie u każdej dorosłej osoby. Oczywiście wśród przeciwwskazań należy wymienić: zapalenie lub zakażenie skóry, alergię na kwas hialuronowy, choroby autoimmunologiczne, podatność na przerost blizn.

Warto podkreślić, że jest to zabieg zarówno bezbolesny, jak i nieinwazyjny. Ponadto pozwala on pacjentowi na natychmiastowy powrót do swoich codziennych obowiązków. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że widocznym objawem po omawianym zabiegu może być zaczerwienienie skóry, a także niewielki obrzęk. Nie będą one jednak w żaden sposób utrudniały podejmowania codziennych aktywności. Godny uwagi jest również fakt, że czas zabiegu wynosi zaledwie 15 minut.