myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

jaki sport wybrać
Sport

Jaki rodzaj sportu będzie dla nas najlepszy?

Sport w naszym życiu jest od zawsze. Już od małego biegaliśmy za piłką, skakaliśmy czy jeździliśmy na rowerze. Każdy z nas mógł spędzać cały dzień na dworze wspólnie z kolegami lub koleżankami i czerpać korzyści z uprawniania aktywności fizycznej.

Ogólne zalety uprawiania sportu

Korzyści wynikających z uprawniania sportu jest mnóstwo. Dzięki regularnej aktywności fizycznej redukujemy stres, poprawiamy krążenie krwi i kondycję, wzmacniamy układ oddechowy i immunologiczny, zmniejszamy ryzyko osteoporozy, czy zwiększamy naszą przemianę materii.

Aczkolwiek istnieją również zalety od strony psychologicznej. Sport poprawia postrzeganie siebie, wzmacnia odwagę, samodyscyplinę, zaangażowanie oraz uczy pokory.

Jaki sport wybrać

Każdy z nas ma inne doświadczenia ze sportem. Nie wszyscy cieszyli się np. z grania w piłkę nożną lub biegania na czas. Niestety, ale w szkole nikt nie patrzył na to, kto co lubi. Był to spory błąd ze strony nauczyciela. Przez to niektórzy z nas mogą mieć złe wspomnienia i niechętnie chcą spróbować czegoś nowego.

Na szczęście nie musimy już na siłę grać w koszykówkę, jeśli nie chcemy. Słowo ”sport” łączy wiele form aktywności fizycznej. Każdy z nas może wybrać, to co lubi i tym powinniśmy się kierować przy wyborze. Warto wiedzieć, że zdrowa osoba w wieku między 18. a 65. rokiem życia powinna poświęcać minimum 30 minut, 5 dni w tygodniu, na jakąś aktywność fizyczną. Takie są zalecenia ”WHO” czyli światowej organizacji zdrowia.

Spacer

Najprostszą formą sportu jest oczywiście spacer. Wymaga on od nas tylko czasu. Nic więcej nie potrzebujemy. 30-minutowy spacer w ciągu dnia obniża ciśnienie krwi i ma pozytywny wpływ na metabolizm. Spacerowanie niesie również pozytywne skutki dla naszego mózgu.

Rower

Jazda rowerem jest świetnym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów. Godzina jazdy, w zależności m.in. od naszego tempa i typu roweru może pozwolić nam na spalenie od 300 do 800 kalorii. Prostym sposobem na znalezienie czasu na rower jest zamienienie formy dojazdu np. do sklepu lub pracy z auta na dwukołowiec.

Siłownia

Siłownia kojarzyć się może z mężczyznami, którzy mają tylko żyły na rękach lub z przerzucaniem ton ciężarów. Aczkolwiek, tak naprawdę jest to miejsce, które jest dostępne dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Nie ważne, że jesteś dopiero początkujący, każdy chętnie Ci pomoże. Czasy kulturystyczne dawno przeminęły. Obecnie środowisko, które ćwiczy na siłowni, jest naprawdę miłe.