myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

trening abs
Sport

Trening ABS – Najważniejsze informację

Brzuch obok klatki piersiowej i bicepsów jest najpopularniejszym mięśniem. Każdy z nas chciałby mieć ”sixpack”, czyli sześć kostek na brzuchu. Warto wiedzieć, że same mięśnie naszego ”kaloryfera” pełnią ważną funkcję stabilizacji kręgosłupa i minimalizują ryzyko kontuzji.

Trening ABS – czym jest?

Podstawowym błędem przy rzeźbieniu naszego brzucha jest robienie codziennie treningu i niestosowanie deficytu kalorycznego. Są to najważniejsze czynności, które powinny u nas zagościć przy budowaniu i odkrywaniu naszych mięśni.

Wygląd mięśni brzucha zależy od ilości tkanki tłuszczowej, zatem jeśli zależy nam na talii osy czy charakterystycznym „sześciopaku” musimy znać proste pojęcia.

Co to jest deficyt kaloryczny?

Deficyt kaloryczny, określany też ujemnym bilansem energetycznym, jest niezbędny w celu zmniejszenia masy ciała. Mówiąc prościej, jest potrzebny, by odchudzanie było skuteczne.

Jeśli jemy lub pijemy więcej kalorii, niż wynika z naszego zapotrzebowania kalorycznego, to wówczas nadprogramowa energia jest odkładane „na zapas” w tkance tłuszczowej. Wtedy przybieramy na wadze. Aczkolwiek, jeśli jednak zużywamy więcej energii, niż dostarczamy do organizmu, wówczas powstaje deficyt kaloryczny. Takim sposobem tracimy kilogramy i odkrywamy zasłonięte mięśnie brzucha. Musimy wyliczyć za pomocą kalkulatora BMI nasze zapotrzebowanie i odjąć od tego wartość 300 kalorii.

Jest takie popularne powiedzenie, „biceps zrobisz na siłowni, brzuch w kuchni”. Jest to w jakiś sposób prawda. Odpowiednie odżywianie, ma ogromny wpływ na rzeźbę mięśni brzucha. Trening znakomicie wzmacnia ciało, ale wyrzeźbienie idealnej sylwetki wymaga jeszcze zredukowania tkanki tłuszczowej do poziomu ok. 10-12% w przypadku mężczyzn lub 14-16% u kobiet.

Skuteczne ćwiczenia na mięśnie brzucha

Trening ABS na płaski brzuch składa się z następujących ćwiczeń:
rowerek, deska, skłony, świeca, brzuszki połączone ze skrętem tułowia oraz unoszenie zgiętych kolan w zwisie. Prawie każde ćwiczenie wykonujemy w trzech seriach i po dziesięć powtórzeń. ”Rowerek” mierzy w czasie, a nie w powtórzeniach. Możemy wykonywać to ćwiczenie również w trzech seriach po 30 sekund.

Jakie są efekty treningu ABS?

Trening ABS zapewnia rozbudowanie oraz wyrzeźbienie mięśni brzucha. Każde ćwiczenie angażuje kilka partii mięśni jednocześnie. Pozwala to zadbać równowagę, która jest ważna, aby nie złapać kontuzji. Jeśli komuś zależy, na zrzuceniu zbędnych kilogramów jest, to strzał w dziesiątkę!