myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

aktywność fizyczna a zdrowie
Zdrowie

Aktywność fizyczna i zdrowie – czy ma ona wpływ na poprawę naszego zdrowia?

Bardzo często słyszy się, że sport to zdrowie. Czy to prawda, czy jest to zwyczajny mit? Otóż ćwicząc dotleniamy ciało oraz poprawiamy swoją sylwetkę. Jest naprawdę niewiarygodnie dużo korzyści przemawiających za tym, żeby ćwiczyć.

Aktywność fizyczna a zdrowie

Tak naprawdę ruch (aktywność fizyczna) powinien nam towarzyszyć każdego dnia. Najważniejsze jest to, żeby robić to z głową. Wszelkie ćwiczenia dobierajmy tak, aby nie zrobić sobie kontuzji i żeby nie zniechęcić się do nich.

Najlepiej jest znaleźć sobie taką aktywność fizyczną, która będzie nam sprawiała przyjemność. Ruch ma wpływ nawet na długość naszego życia. Nie wolno sobie pozwolić na brak aktywności fizycznej, ponieważ jest to niesamowicie niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Brak aktywności fizycznej – jak to wpływa na nasze zdrowie?

Po pierwsze nasza waga wzrośnie. Bez wątpienia odbije się to na naszym samopoczuciu oraz codziennym komforcie. Ponadto zwiększymy tym samym ryzyko cukrzycy typu drugiego, osteoporozy (kości lubią ruch), udarów oraz miażdżycy. Wiele osób odstawia swoje codzienne leki tylko dlatego, że zaczęli prowadzić zdrowy styl życia wprowadzając do niego ruch oraz zdrową dietę.

Ćwiczyć można tak naprawdę w każdym wieku. Jeśli nie wiemy jak zacząć, porozmawiajmy z kimś, kto się w tym temacie zna i może nam pomóc. Mało kto wie o tym, że regularny ruch pomaga cieszyć się nam dobrą odpornością. Dotleniony mózg lepiej myśli, do tego dłużej możemy się skoncentrować na codziennych obowiązkach.

Osoby, które regularnie ćwiczą są silne nie tylko fizycznie, lecz także i psychicznie. Dzisiaj już się odchodzi od stereotypu, który mówi o tym, że ćwiczy się tylko dla ładnej sylwetki. Jest tyle zdrowotnych aspektów ćwiczeń, że aż grzechem jest nie skorzystanie z takiej możliwości.

Doceniajmy to, że jesteśmy zdrowi i możemy ćwiczyć. Nasi bliscy potrzebują nas w jak najlepszej formie. Wiele osób uskarżających się na bóle kręgosłupa czy bóle stawów twierdzi, że po miesiącu od rozpoczęcia regularnych ćwiczeń ból minął. Tak naprawdę wystarczy pół godziny dziennie ćwiczeń, aby znacznie poprawić kondycję oraz codzienny komfort życia. To chyba nie jest duże wyrzeczenie…

Jeśli żyjemy w ciągłym pędzie oraz stresie, joga albo jogging będą dla nas wybawieniem. Każdy z nas musi robić coś dla siebie, zadbać o swoje zdrowie. Przecież zdrowie ma się tylko jedno, a jak się o nie nie zadba, to nie będzie się w stanie pokonywać kolejnych trudności w życiu. Warto jest zatem pomyśleć o sobie oraz o swoich potrzebach.