myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

strój do pole dance
Sport

Jak dobrać strój do pole dance?

Uprawianie sportu wiążę się w koniecznością zaopatrzenia się w odpowiednie ubrania. Nie chodzi tylko o komfort podczas wykonywania ćwiczeń, ale także o bezpieczeństwo osoby trenującej. Niektóre sporty wymagają specjalnych elementów ubioru, które umożliwią im wykonywanie pewnych czynności. Jednym z takich sportów jest pole dance.

Co to jest pole dance?

Jeszcze do niedawna tańczenie na rurze owiane było złą sławą. Kojarzyło się głównie z klubami go-go i nie nikt nie widział w takim tańcu wartości artystycznej. Na szczęście cieszący się coraz większą popularnością pole dance odczarował dawne pejoratywne skojarzenia i nadał tańczeniu na rurze charakter artystycznego sportu. Pole dance jest sportem, który wymaga niesamowitej siły i sprawności. Tańczenie na rurze i wykonywanie trudnych akrobatycznych figur wymaga naprawdę doskonałej formy. Jest to więc świetne zajęcie dla osób, które

Jak dobrać strój do pole dance?

Osoby, które zaczynają przygodę z tańcem na rurze, z pewnością zastanawiają się jak wybrać strój do pole dance. Otóż wybierając strój do pole dance należy przede wszystkim kierować się tym, czym zamierzamy trenować wyłącznie podczas zajęć, czy interesują nas pokazy i konkurowanie w różnych zawodach. Strój na trening powinien przede wszystkim być komfortowy. Kluczowe znaczenie ma to, aby dokładnie przylegał on do ciała. Należy stanowczo zrezygnować z wszelkiego rodzaju luźnych elementów garderoby, gdyż mogą one uniemożliwić wykonywanie pewnych ruchów.

Dlaczego odpowiedni strój do pole dance jest tak ważny?

Pole dance jest zajęciem, które wymaga siły, wytrzymałości i wyjątkowej sprawności. Uprawianie pole dance wpływa zarówno na ciało, jak i na psychikę. Wiele osób, które zdecydowały się na trening tańca na rurze twierdzi, że ich pewność siebie znacząco wzrosła. Niemniej jednak, aby móc w bezpieczny sposób uprawiać ten rodzaj sportu, konieczne jest zapatrzenie się w odpowiedni strój. Musi być on dokładnie przylegający do ciała. Dobrze, jeśli strój do pole dance jest dość skąpy. Nie chodzi jednak wcale o wyzywający charakter skąpego stroju, a raczej o to, że przyczepność do rury nagiej skóry jest dużo większa niż w przypadku ubrań. Dobrym rozwiązaniem są sportowe opięte spodenki oraz sportowy biustonosz.

Strój do pole dance – na trening i na występ

Strój do pole dance, który nosi się podczas występów to coś zupełnie innego niż strój treningowy. Stylizacja do pokazu pole dance musi charakteryzować się wysoką estetyką i współgrać z tematem występu. Jednocześnie musi to być ubranie, które zapewnia komfort i bezpieczeństwo osobie realizującej swój pokaz.