myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

jak zbudować pośladki
Sport

Jak zbudować pośladki – trening w domu

Lato jest sezonem, w którym odsłaniamy zdecydowanie więcej niż zwykle. Korzystamy z basenów, spędzamy czas na plaży, opalamy się – wszystko to wiąże się z koniecznością odsłonięcia ciała. Jędrne i kształtne pośladki to marzenie wielu osób, zwłaszcza podczas wakacji. Jak zbudować pośladki i zyskać większą pewność siebie? Rozwiązanie to przysiady w różnych formach.

Ćwiczenia na pośladki

Ćwiczenia na pośladki są jedynym rozwiązaniem dla pań, które chcą cieszyć się jędrną i zgrabną pupą pozbawioną cellulitu. Co ciekawe, pewnego rodzaju efektem ubocznym ćwiczeń na pośladki są dobrze zbudowane i zgrabne uda. Choć uniesiona i dobrze zbudowana pupa jest marzeniem głównie kobiet, ćwiczenia pośladków powinny stanowić element każdego treningu niezależnie od płci.

Ćwiczenia mają ogromny wpływ na jędrność skóry w obrębie pośladków. Jest to jedyne rozwiązanie w przypadku mocno widocznego cellulitu. Wszelkiego rodzaju kremy i kosmetyki mogą jedynie wspomagać działanie ćwiczeń i podkreślić ich efektywność.

Jak zbudować pośladki?

Wybuch pandemii kononawirusa dał się nam wszystkim we znaki. W wyjątkowo niekorzystnej sytuacji znalazły się te osoby, które regularnie odwiedzały siłownie lub miały zamiar zacząć ćwiczyć. Niemniej jednak z drugiej strony zamknięcie siłowni było świetnym pretekstem do tego, aby opracować własny plan treningowy w domowym zaciszu.

Wiele osób zaczęło zastanawiać się jak zbudować pośladki ćwicząc w domu i czy w ogóle jest to wykonalne przy braku jakiegokolwiek sprzętu. Otóż okazuje się, że ćwicząc w domu można osiągnąć równie spektakularne rezultaty, jak ćwicząc na siłowni. Wystarczy odrobina wyobraźni, samodyscypliny i miejsca do ćwiczeń. Warto pamiętać też o tym, że nie tylko ćwiczenia mają wpływ na to, jak wygląda nasza sylwetka. Równie ważne jest przestrzeganie diety. I wcale nie chodzi to o drakońskie dietetyczne restrykcje, ale o zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych na zdrowsze.

Przysiady – najlepsze ćwiczenia na pośladki

Każda osoba, która jest nawet tylko powierzchownie zainteresowana rzeźbieniem pewnych części ciała, doskonale wie, że zgrabne i jędrne pośladki są efektem regularnie wykonywanych przysiadów. Nikomu nie trzeba tłumaczyć na czym polega to ćwiczenie – każdy z nas pamięta je jeszcze z czasów szkolnych.

Jedyne o co warto zadbać, to prawidłowa technika wykonywania przysiadów. Koniecznie należy pamiętać o wyprostowanych plecach i stopach solidnie przylegających do podłoża. Aby wzmocnić efekty tego typu ćwiczeń, można wykonywać przysiady z obciążeniem w postaci ciężarków lub z użyciem gum oporowych.