myslzdrowo.pl

myslzdrowo.pl – zdrowie, uroda, sport

jak dbać o zdrowie
Zdrowie

Jak dbać o zdrowie by żyć długo i szczęśliwie?

Jak dbać o zdrowie, aby zachować zdrowy wygląd i żyć długo i szczęśliwie? Przede wszystkim należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Powinny być one wdrożone w codzienne życie, a nie stosowane jedynie okazjonalnie. Wykonywany w ten sposób codzienny krok w kierunku po zdrowie, przyniesie z pewnością długofalowe korzyści.

Po pierwsze analiza i profilaktyka

Wykonanie podstawowych badań lekarskich i diagnostycznych, pozwoli dokonać analizy aktualnego stanu zdrowia. Nie zawsze bowiem wiek metrykalny, odpowiada temu rzeczywistemu. Poza tym, również przed podjęciem bardziej radykalnych zmian, czy to w kwestii aktywności ruchowej, czy diety, konieczny jest aktualny bilans ciała. Pomoże on między innymi w monitorowaniu zmian zachodzących w ciele, wraz ze zmianami złych nawyków.

Po drugie dieta

Dieta powinna być zbilansowana, to znaczy dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zapotrzebowanie na nie wynika z indywidualnych potrzeb związanych miedzy innymi z płcią, wiekiem oraz rodzajem prowadzonego trybu życia, w tym aktywności ruchowej. Należy pamiętać również o tym, aby unikać w diecie produktów wysoce przetworzonych i konserwantów.

Po trzecie aktywność ruchowa

Ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu pozwala nie tylko spalić nadprogramowe kalorie, ale również dotlenić organizmu oraz poprawić samopoczucie. Oczywiście rodzaj i intensywność aktywności ruchowej powinna być zwiększana stopniowo i dostosowana do indywidualnych możliwości. Zdecydowanie lepiej jest iść do przodu małymi krokami, niż stawiać przed sobą wyzwanie, któremu nie można sprostać. To szalenie deprymuje i zniechęcające do dalszej pracy.

Po czwarte nałogom stop

Wszelkie używki, takie jak palenie papierosów i nadmierne spożywanie alkoholu powinny być wyeliminowane jak najszybciej. Płynące z tego korzyści są niebagatelne dla zdrowia, jak i portfela.

Po piąte zdrowy sen

Aby organizm mógł się zregenerować potrzebuje wypoczynku. Jest on możliwy jedynie podczas spokojnego, głębokiego snu. Należy więc stworzyć ku temu odpowiednie warunki, w tym między innymi: nie narażać oczu i mózgu na kontakt ze światłem niebieskim tuż przed snem oraz dokładnie wietrzyć sypialnię.

Po szóste wsparcie

Wsparcie bliskich jest niezwykle istotne podczas zmian złych nawyków, nie tylko żywieniowych. W sytuacji idealnej zmiany dotyczą wszystkich najbliższych osób, w tym członków rodziny lub przyjaciół. Taki wspólny marsz po zdrowie daje większe gwarancje sukcesu i dodaje sił w momentach zwątpienia.